პროექტის მიზანს წარმოადგენდა მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში მცირე მეწარმეების მხარდაჭერა ბიზნესის განვითარების და ბიზნესსესხის აღების მიზნით. ფერმერები იყვნენ სოფლის მეურნეობის, ვაჭრობის და მომსახურების სფეროებიდან.
აღწერა:
პროექტის პირველ ეტაპზე ჩატარდა 20 საინფორმაციო სესია თემებში პროექტის ამოცანების და ბიზნესის განვითარების სერვისების გასაცნობად. ამასთან ცნობადობის ასამაღლებლად ჩატარდა შესაბამისი PR კამპანია (პოსტერები, რადიო გადაცემები, სტატიები გაზეთებში და სხვა). სპეციალური ტრენინგ სესსიების, ბიზნესკონსულტაციებისა და ბიზნესგეგმების მომზადების მომსახურებით ისარგებლეს 30-მდე თემში მთელი რეგიონის მასშტაბით. მომსახურება მიეწოდა როგორც დამწყებ, ასევე არსებულ ბიზნესებს. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ქალი მეწარმეების ჩართვას პროცესში.
საბოლოოდ 1200-მდე პირმა მიიღო სხვადასხვა ბიზნესმომსახურება. 447 პირს ჩაუტარდა შესაძლებლობების გაზრდის ტრენინგი. მომზადდა 226 ბიზნესგეგმა ძირითადად სოფლის მეურნეობის და მომსახურების სექტორებში. ბენეფიციარების 30%-ზე მეტმა მიიღო ბიზნესსესხები პროექტის პარტნიორი მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებისგან.
პარტნიორი ორგანიზაციები: მიკროსაფინანსო ორგანიზაციები
პროექტის ბენეფიციარები: მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის მოსახლეობა (ქალები, დევნილები და მცირე ბიზნესები).

1 October, 2009 - 1 October, 2010
To assist the small scale entrepreneurs in Mtskheta-Mtianeti region in business development and receiving the business loans.  The entrepreneurs were from the agricultural, trade and service sector.
At the starting phase of the project 20 information sessions were conducted in the communities in order to spread the information about the project objectives and business development services. The awareness raising PR campaign was held (posters, radio broadcasts, the news-paper articles etc.).  The beneficiaries applied for the special training sessions, business consultations and business plan development services in more than 30 communities all over the region. The services were provided to the start-ups, also to the operating business entities. The significant attention was paid to the empowerment of the women entrepreneurs.
As a result 1200 persons received the different business services. 447 persons were provided with the skills-building training. 226 business plans have been developed mainly for the agriculture and service sectors. More than 30 % of beneficiaries received the business loans in the partner microfinance organization.