ქ. ქუთაისის თვითმმართველობის ორგანოების საბიუჯეტო და ბიუჯეტგარეშე საქმიანობებში გამჭვირვალობის უზრუნველყოფა და კორუფციის დონის შემცირება, ასევე ადგილობრივი ხელისუფლების მიერ მოქალაქეთა ინტერესებისა და საჭიროების გათვალისწინების ხელშეწყობა.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდა ქ. ქუთაისის 2005-2006 წლის საბიუჯეტო პროცესების მონიტორინგი და ანალიზი; აღმოჩენილ იქნა კონკრეტული კორუფციული სამართალდარღვევები და მოხდა შესაბამისი რეაგირება; მოსახლეობამ მიიღო ინფორმაცია საჯარო დაწესებულებებისა და საბიუჯეტო პროცესის მონიტორინგის კუთხით. შეიქმნა მოკლევადიანი ანტიკორუფციული გეგმა, რომელმაც მომავალში არჩეული თვითმმართველობის ორგანოსათვის შეასრულა სახელმძღვანელო დოკუმენტის როლი. პროექტის მიმდინარეობისას ასევე მომზადდა საინფორმაციო ბაზა, რომელიც მნიშვნელოვნად დაეხმარა თვითმმართველობის ორგანოებს წინა წლებში არსებული მდგომარეობის გასაანალიზებლად.

Eurasia Partnership Foundation
To ensure transparency of budget and off-budget activities of self-government structures of the Kutaisi city, and decrease the level of corruption. Also to promote the environment under which the interests and requirements of citizens will be considered by local authorities.
In the scopes of the project the monitoring and analysis of 2005-2006 budget process of the city of Kutaisi were conducted; concrete corruption cases were revealed and respective measures were taken; a certain part of population received the information about monitoring public institutions and budget processes. A short-term anticorruption plan has been developed, that was further used as a guidebook by the elected self-government bodies. Information data-base has been developed in the frames of the project, which significantly assisted the self-government authorities in analyzing situations existed in previous years.