პრეზიდენტის ანტიკორუფციული ბრძანებულების დანერგვის მონიტორინგი.
პროექტის ფარგლებში განხორციელდა საბიუჯეტო ორგანიზაციების მიერ 2001 წელს გაწეული ხარჯების მონიტორინგი. კერძოდ, მონიტორინგი გაეწია განათლების სამინისტროს, ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტისა და საქართველოს საგზაო ფონდის მიერ 2001 წელს ცენტრალური ბიუჯეტიდან მიღებული სახსრების ხარჯვას. 2002 წლის ნოემბერში გამოიცა ანგარიში ზემოთ აღნიშნულ ორგანიზაციებში არსებული დარღვევების შესახებ. ანგარიში გაეგზავნა ფართო საზოგადოებას.
ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტისა და საქართველოს საგზაო ფონდის დარღვევების შესახებ ინფორმაცია და შესაბამისი რეკომენდაციები დაეგზავნათ საბიუჯეტო ორგანიზაციებს.
პროექტის ბენეფიციარები: სამოქალაქო საზოგადოება, განათლების სამინისტრო, ახალგაზრდობის საქმეთა სახელმწიფო დეპარტამენტი და საქართველოს საგზაო ფონდი.

Monitoring the introduction of the presidential anticorruption decree
In the scopes of the project has been implemented the monitoring of the budget organizations’ expenditures for the 2001. Specifically was monitored the spending of the central budget transfers of the Ministry of Education, the State Department of Youth Affairs and the Road Fund of Georgia for the 2001. The report about the gaps and violations of the above mentioned monitoring was published in November 2002. The report was disseminated among the stakeholders and public at large.
The project beneficiaries: Civil society, Ministry of Education, State Department of Youth Affairs and the Road Fund of Georgia.