The USAID Economic Security Program და საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის თანამშრომლობით, პროექტი ბიზნეს-სტუდენტური წლიური პროგრამა დაიწყო.
პროგრამა საქართველოს წამყვანი უნივერსიტეტის ბიზნეს ადმინისტრირების მაგისტრატურის სტუდენტებსა და ქართულ ბაზარზე ოპერირებად ბიზნეს კომპანიას გააერთიანებს.
ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტებით დაკომპლექტებული გუნდები ბიზნეს გამოწვევების ერთთვიან მარათონში ჩაერთვებიან და კომპანიების მიერ დასახელებული ბიზნეს პრობლემების გადაწყვეტაზე იმსჯელებენ. თითოეულ გუნდს პროექტში მონაწილე უნივერსიტეტების მიერ შერჩეული პროფესიონალი მენტორი უხელმძღვანელებს.
პროგრამის დასკვნით ეტაპზე კომპეტენტური ჟიური სტუდენტთა საუკეთესო გუნდს გამოავლენს და მათი ინიციატივის იმპლემენტაციისთვის 10,000 ლარის ოდენობის გრანტს გადასცემს.
პროგრამა მიზნად ისახავს ბიზნეს განათლების მქონე ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების ქართულ ბიზნეს სექტორთან დაკავშირებას და მათი პროფესიული უნარების განვითარებას. მეორეს მხრივ, პროექტში ჩართული კომპანიები გაზრდიან თავიანთ პროდუქტიულობას, შეიძენენ ახალი ხედვის მქონე კადრებს და საკუთარ პრობლემებზე წარმატებულ გადაწყვეტას მიიღებენ.

Business to Students Annual Program
The B2S Annual Program that will be launched in partnership with the USAID Economic Security Program and the Association of Young Economists of Georgia.
The program brings together Business Administration students from four leading universities in Georgia and business companies operating in the Georgian market.
Teams of business administration students will compete in a one-month marathon of business challenges and explore solutions to company-identified business problems. Each team will be led by a professional mentor chosen from among the universities involved in the project.
At the final stage of the program, a competent jury will identify the best team of students and award GEL 10,000 for the implementation of their initiative.
The program aims to connect young qualified people with business education with the Georgian business sector and develop their professional skills. On the other hand, companies involved in the project will increase their productivity, acquire new vision staff and find successful solutions to their own problems.