წარმატების ისტორია - სადღესასწაულო პროდუქციის მაღაზია „sky lantern”
„ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის შვილობილი კომპანიის „ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველო“-ს პროექტია, რომელიც ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ არის დაფინანსებული. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში  კომპანია „sky lantern” - მა მოიპოვა დაფინანსება.
“საეა-ს საგრანტო კონკურსის შესახებ ინფორმაცია მივიღე მეგობრისგან. მონაწილეობა გადავწყვიტე იმიტომ რომ მჭირდებდა სახსრები ჩემი ბიზნესის გასაფართოვებლად და მარაგების შესავსებად. თავიდან მხოლოდ „ფრანების“ გაყიდვით ვიყავი დაკავებული, მეორე თვეს გავაორმაგე პროდუქციის რაოდენობა, შემდეგ გავასამმაგე, შემდეგ ფრანებს  დაემატა სანთლები, ფეიერვერკი, სასცენო მომსახურებები და ასე შემდეგ, მესამე წელს კი რებრენდინგი გავაკეთე, შევცვალე საიტის ლოგო. მეხუთე წელს როგორც იქნა გავხსენი მაღაზია...  საეა-ს გრანტმა საშუალება მომცა შემესყიდა კონკრეტული პროდუქცია და გამეკეთებინა 6 – 7 თვის მარაგი, რაც იმ პერიოდისთვის ჩემთვის ძალიან მნიშვნელოვანი ხელშეწყობა იყო. ჩვენს კლიენტებს შორისაა: ბიბლუსი, დელფოსი, ეკონომ მიქსი, თიბისი ბანკი, თავისუფალი უნივერსიტეტი, თბილისის საკრებულო,  მძლეოსნობის ფედერაცია, კურაციო, ემ გრუპი, ესტონეთის საელჩო და სხვა მრავალი.
იდეის განხორციელების სურვილი 17 წლის ასაკში გამიჩნდა და სანამ სკოლას დავამთავრებდი დავიწყე იდეის დახვეწაზე მუშაობა, როგორც კი მოვრჩი სკოლას და ჩავაბარე, პარალელურად დავიწყე ბიზნესი, ყოველგვარი ბიზნეს გეგმების და გათვლების გარეშე, იმიტომ რომ უბრალოდ მჯეროდა.
ერთადერთი კომპანია სადაც მოუსმინეს ჩემს იდეას იყო საეა. ეს არის გამოცდილი ადამიანებისგან დაკომპლექტებული ძალიან მეგობრული გუნდი რომელიც აძლევს ახალგაზრდებს საკუთარი სურვილების და მიზნების განხორციელების საშუალებას. შესაბამისად ყველას ვურჩევდი თქვენთან მოსვლას და ტრენინგზე დასწრებას.“

Success Story – The Store of Mixed Goods
"Youth Entrepreneurial Opportunities in Georgia," is a project of "Business Consulting Network Georgia", the Association of Young Economists of Georgia’s (AYEG) subsidiary’s. The project is funded by Estonian Foreign Ministry and the US State Department. Last year, the project had 14 business plans funded. Among them was “Sky Lantern”.
I received information about AYEG grant from my friend. Then, I decided to expand my business, as I needed funds and inventory. At the beginning, I was selling only kites, next month I doubled production, then tripled, added candles, fireworks, stage services and so on. On the third year I did rebranding, changed web logo, and then opened my store. AYEG grant gave me opportunity to buy inventory for 6-7 months, which was essential for my business. Now, my clients are such bug companies as: Book store Biblus, Jewelry store Delfos, TBC Bank, Free university, M group, Estonian Embassy and many others.
At the age 17, I started thinking about my idea and had desire to implement it. I started working on it before finishing school, and after graduation, I started putting into action without any business plan or calculations, I just believed in my idea.
The only place, where my idea was listened is AYEG. This is experienced and friendly team, who will give young people chance to fulfill their desires and goals. I strongly recommend everyone to come and attend AYEG trainings for future success.”