კვლევის შედეგების პრეზენტაცია სექსუალური შევიწროვების (ჰარასმენტი) შესახებ საზოგადოებრივ ტრანსპორტში
2014 წლის 27 ნოემბერს ქალთა საინფორმაციო ცენტრის მიერ საქართველოს ახალგზარდა ეკონომისტთა ასოციაციასთან თანამშომლობითა და აზიის განვითარების ბანკის ხელშეწყობით, გაიმართა კვლევის შედეგების პრეზენტაცია.
კვლევა მოიცავდა თბილისის მეტროში სექსუალური შევიწროვების ფაქტების ტენდენციებს, ამ კუთხით არსებულ პრობლემებსა და მათ აღმოსაფხვრელად შემუშავებულ რეკომენდაციებს.
პრეზენტაციის დროს, წარმოდგენილი იქნა თბილისის 14 მეტროსადგურში გამოკითხვის შედეგად მიღებული ინფორმაცია, ისევე როგორც ქალთა უფლებებსა და ქალთა მიმართ ძალადობაზე მომუშავე ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან ჩატარებული ჩაღმავებული კითხვარების ანალიზი. კვლევის შედეგად გამოიკვეთა, რომ მეტროთი მოსარგებლეთა 45% გამხდარა სექსუალური შევიწროვების მსხვერპლი.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ როგორც არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ასევე სამთავრობო უწყებებიც.
კვლევის პრეზენტაციის შემდეგ, გაიმართა დისკუსია, რომლის დროსაც ხაზი გაესვა ჩატარებული კვლევის მნიშვნელობასა და საზოგადოებრივ ტრანსპორტში არსებული სექსუალური შევიწროვების ფაქტების წინააღმდეგ აქტიური მუშაობის აუცილებლობას.

The presentation of the survey results on sexual harassment in public transport
On the November 27, 2014 was held the presentation of the survey results by the Women Information Centre (WIC) in partnership with the Association of Young Economists of Georgia and the support of the Asian Development Bank.
The study included trends of the sexual harassment cases in the subway stations, in this regard identification of the existing problems and the elimination of the recommendations.
During the presentation, were presented the survey results for 14 subway stations, as well as the in-depth interviewees held with the representatives of the women's rights and violence against women organizations. The survey results showed that 45% of the respondents of the subway has become a victim of sexual harassment.
The representatives of the non-governmental organizations as well as the state structures attended the presentation.
The discussion was held after the presentation of the survey results. The importance of the conducted survey was underlined by the attendants.