წარმატების ისტორია - ყვავილების სათბური
„ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის შვილობილი კომპანიის „ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველო“-ს პროექტია, რომელიც ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ არის დაფინანსებული. გასულ წელს, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 14-მა ბიზნეს პროექტმა მოიპოვა დაფინანსება. მათ შორის იყო  ყვავილების სათბური.
„პროექტის შესახებ თავდაპირველად ჩემი მეგობრისგან შევიტყე. მე დიდი ხანია მინდოდა გამეკეთებინა ყვავილების სათბური, თუმცა დამოუკიდებლად ამის გაკეთება ფინანსური რესურსების არქონის გამო შეუძლებლად მიმაჩნდა. პროექტის შესახებ უფრო მეტი ინფორმაციის მოძიების შემდეგ შევიტყვე, რომ აქცენტი ძირითადად დევნილ ახალგაზრდებზე იყო გაკეთებული, ამან დამატებით სტიმული მომცა, რადგან მეც ახალგორიდან ვარ დევნილი.  თავდაპირველად ტრენინგები გავიარე, შემდგომ ბიზნეს გეგმა შევიმუშავე და დაახლოებით 1 თვეში შევიტყვე, რომ პროექტის ერთერთი გამარჯვებული ვიყავი.
ამჟამად მე მაქვს ყვავილების, კერძოდ,  ლილიების სათბური. პირველი მოსავალი, 5000 ძირზე მეტი სხვდასხვა ჯიშის ლილია,  უკვე მივიღე.  მომავალში ვგეგმავ გაფართოებას, მინდა ქრიზანთემების წარმოებაც დავიწყო. ამჟამად, ძირითად სამუშაოებს მთლიანად მე ვაკეთებ, გაფართოების შემთხვევაში კი დამატებით რამდენიმე ადამიანს დავიქირავებ.
მომავალ ბენეფიციარებს, ვინც გეგმავს მონაწილეობა მიიღოს საგრანტო კონკურსში ვურჩევდი, რომ დაბრკოლებებს, რომელიც შეექმნებათ ბიზნეს იდეის განხორციელების პროცესში არ შეუშინდნენ და აუცილებლად მიაღწევენ წარმატებას.“

Success story- Greenhouse of flowers
"Supporting Youth Entrepreneurial Opportunities and Investment studies in Georgia," is a project of "Business Consulting Network Georgia", the Association of Young Economists of Georgia’s (AYEG) subsidiary’s. The project is funded by Estonian Foreign Ministry and the US State Department. Last year, the project had 14 business projects funded. Among them was the Greenhouse of flowers.
“I first learned about the project from my friend. Before then, I had the idea to make the greenhouse of lily, but due to the lack of financial resources, it was impossible. When I found more information about the project, I learned that the focus of the project was on young IDPs.  It has an extra incentive for me because I am from occupied territory.  I attended trainings conducted under the project, then developed business plan and about in one month I learned that my business plan was one of the winners. I already took the first harvest, more than 5000 different species of lily. For future, I am planning to start production of Chrysanthemum. Now, I am doing all the work but soon I will hire few persons.
I would advise future beneficiaries who are going to participate in the grant competition, not to be afraid of obstacles that will face in the implementation process of the business.