სასწავლო ვიზიტები ქალი მეწარმეებისთვის
2015 წლის 11, 15 და 16 დეკემბერს ქალი მეწარმეებისათვის ჩატარდა 3 სასწავლო ვიზიტი თბილისში, ქუთაისსა და თელავში საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის ორგანიზებით.
სასწავლო ვიზიტები მიზნად ისახავდა პროექტის ბენეფიციარებისთვის ბიზნესის ოპერირების ადგილზე დემონსტრირებას და წარმატებული მეწარმეების გამოცდილების გაზიარებას.
ვიზიტები განხორცილდა საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრში, ღვინის ქარხანა „თელიან ველში“ და ასევე სამკერვალო ფაბრიკა „იმერში“.
პროექტის ფარგლებში შერჩეულ ბენეფიციარებს საშუალება ქონდათ ადგილზე ენახათ მათთვის საინტერესო წარმოება, მიეღოთ დამატებითი ინფორმაცია და რჩევები ბიზნესის განსავითარებლად ამ სფეროში წარმატებული მეწარმეებისგან. ვიზიტები მონაწილეებისთვის ძალიან საინტერესო და პროდუქტიული აღმოჩნდა, თითოეული 2 სთ-ზე მეტ ხანს გაგრძელდა.
სასწავლო ვიზიტები განხორციელდა პროგრამის „ქალთა გაძლიერება ბიზნესში“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება USAID ”მმართველობა განვითარებისათვის” პროექტის ფარგლებში. ”მმართველობა განვითარებისათვის” USAID-ის  ხუთწლიანი პროექტია, რომელიც დაფინანსებულია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მიერ და ახორციელებს „დელოიტ კონსალტინგი“.

On the 11th, 15th and 16th of December 3 study visits were conducted in Tbilisi, Kutaisi and Telavi organized by the Association of Young Economists of Georgia.
The study visits aimed to demonstrate to the project beneficiaries the business process on-sight and to share the experience of the successful entrepreneurs representing the similar business type.
The study visits were implemented in the Training Centre of Justice of Georgia, winery factory “Teliani Valley” and sewing factory “Imeri”.
The beneficiaries of the project had opportunity to see the business operation process on-sight interesting for them, also to receive additional information and advices for the development of their businesses from the successful entrepreneurs in the field. The visit turned out to be very interesting and productive for the participants and each lasted more than 2 hours.
The study visits were implemented in the scopes of the USAID “Governing for Growth (G4G) in Georgia” project . G4G is a 5-year $19.3 million project funded by United States Agency for International Development (USAID) and implemented by Deloitte Consulting LLP.