კვლევის შედეგების პრეზენტაცია
2015 წლის 23 თებერვალს საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის მიერ, ორგანიზაცია "ადამინი გაჭირვებაში" (PIN) და ელკანასთან  თანამშრომლობით, ENPARD-ის პროექტის  ფარგლებში გაიმართა კვლევის შედეგების პრეზენტაცია. პრეზენტაცია ჩატარდა საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტოში.
კვლევა მოიცავდა ,,მცირემიწიან ფერმერთა 2014 წლის საგაზაფხულო სამუშაოების ხელშეწყობის პროექტის“ შეფასებას. შეფასება და რეკომენდაციები დაფუძნებული იყო პროექტის უშუალო ბენეფიციარებისგან  მიღებულ ინფორმაციაზე.
კვლევა ჩატარდა იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმის 9 მუნიციპალიტეტში და მოიცავდა ფოკუს ჯგუფებსა და ჩაღრმავებულ ინტერვიუებს.
კვლევის შედეგების პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა დისკუსია სადაც კიდევ ერთხელ გაესვა ხაზი კვლევის მნიშვნელბას  და შედეგების გათვალისწინების აუცილებლობას მომავალი პროექტების და პროგრამების დაგეგმვაში.

Presentation of survey results
On the February 23, 2015 was held the presentation of the survey results by Association of Young Economists of Georgia, in partnership with PIN and ELKANA, and the support of ENPARD project. The presentation was held at The Ministry of Agriculture of Georgia.
The presentation concluded Assessment report of the "Small Farmers Spring Work Support Project 2014". The evaluation and recommendations was based on the feedback received from the direct beneficiaries of above program.
The survey was conducted in 9 municipalities of Imereti and Racha-Lechkhumi Region. Focus group discussions and in depth interviews was used for collecting information.
After the presentation, the study results were discussed. The participants underlined the importance of the conducted assessment in future planning.