29 ნოემბერს საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის ორგანიზებით ჩატარდა მესამე დებატები ეკონომიკაზე. „დებატები ეკონომიკაზე“ არის საეას შიდა პროექტი. დებატები ჩატარდა გუნდური პრინციპით, თითოეული უნივერსიტეტი წარმოადგენდა ერთ გუნდს, რომელიც შედგებოდა 4 წევრისგან. დებატებში მონაწილეობა მიიღეს შემდეგმა უნივერსიტეტებმა:
დებატების ქეისებად შერჩეული იყო საქართველოს ეკონომიკაში არსებული აქტუალური საკითხები. დებატებს აფასებდა კომპეტენტური ჟიური:
დებატები ჩატარდა ორ ტურად, პირველ ტურში მონაწილეობას იღებდა ოთხი სხვადასხვა უნივერსიტეტის გუნდი, თუმცა ფინალურ ტურში მხოლოდ ორი მათგანი გადავიდა (თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი) ფინალურ ეტაპზე თსუ-ს გუნდმა გაიმარჯვა.
დებატების ყველა მონაწილეს გადაეცა სერტიფიკატი, ხოლო გამარჯვებული გუნდის „თსუ“-ის თითოეულ წევრს: ნინო კერესელიძეს, ნინო ორაგველიძეს, მიხეილ მაკასარაშვილსა და აკაკი მალანიას გადაეცათ 200 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი.

On 29th of November at Association of Young Economists of Georgia (AYEG) was held the project “Debates on Economics”. The project was organized and financed by AYEG. The participants of debates were four university’s teams.
The cases of debates were chosen important economic issues and problems which are emerged in Georgia and in the world. The speakers were evaluated by professional economists:
The process of debates were divided in two phase, on the first stage each team had two debates, one as position and second as opposition. Two teams which had the highest scores continue playing at final. In The final stage TSU and CIU teams played against each other, the TSU team won debates. Each participant of debates were awarded with certificates, and each member of winner team (TSU team) were awarded with “ Educational Voucher 200 GEL”.