წარმატების ისტორია - მარწყვის სათბური
„ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის შვილობილი კომპანიის „ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველო“-ს პროექტია, რომელიც ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ არის დაფინანსებული. გასულ წელს, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 14-მა ბიზნეს პროექტმა მოიპოვა დაფინანსება. მათ შორის იყო მარწყვის სათბური „სან ანდრეასი“.
„თავდაპირველად პროექტის შესახებ ჩემი მეგობრისგან შევიტყე. მე დიდი ხანია მინდოდა მარწყვის სათბურის გაკეთება თუმცა ამისთვის საკმარისი ფინანსური რესურსები არ გამაჩნდა. სწორედ ამიტომ გადავწყვიტე მონაწილეობა მიმეღო ამ პროექტში.
გრანტის მიღების შემდგომ ავაშენე სათბური, სადაც მომყავს სან ანდრეასის ჯიშის მარწყვი. ჩემი სათბური გამორჩეულია იმით, რომ მარწყვი მოგვყავს ტერასებზე, რად მნიშვნელოვნად ზრდის პროდუქტიულობას. ჩემს სასათბურე მეურნეობაში ამჟამად დასაქმებულია 3 ადამიანი მუდმივად, ხოლო პერიოდულად დამატებით რამდენიმე ადამიანს ვქირაობთ. მომავალში კიდევ ვფიქრობ ჩემი საქმიანობის განვითარებას და ღია გრუნტზე წარმოების დაწყებას.
მინდა მომავალ ბენეფიციარებს ვუთხრა რომ მთავარია მონდომება და ბევრი შრომა და აუცილებლად მიაღწევენ წარმატებას.

Success Story - The Greenhouse of Strawberry
"Supporting Youth Entrepreneurial Opportunities and Investment studies in Georgia," is a project of "Business Consulting Network Georgia", the Association of  Young Economists of Georgia’s (AYEG) subsidiary’s. The project is funded by Estonian Foreign Ministry and the US State Department. Last year, the project had 14 business projects funded. Among them was The Greenhouse of Strawberry „San Andreas”.
“I first learned about the project from my friend. I have always wanted to start my own business but I haven’t have enough financial recourses. So I decided to participate in this project.  After receiving grant I built greenhouse for strawberry and start manufacturing.  My greenhouse is distinguished by the fact that we plant strawberries in the terraces as it significantly increases productivity. Currently I have 3 employees, from time to time we hire a few people. For future I am planning to expend my business and start growing strawberries in the open ground and sell seedlings.
Finally, I would like to advise future beneficiaries, if they want to be successful in their business they have to work hard and do their best.