წარმატების ისტორია - აგრო პროდუქტების წარმოება
„ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის შვილობილი კომპანიის „ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველო“-ს პროექტია, რომელიც ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ არის დაფინანსებული. გასულ წელს, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 14-მა ბიზნეს პროექტმა მოიპოვა დაფინანსება. მათ შორის იყო პროექტი „აგრო პროდუქტების წარმოება“.
“თავდაპირველად პროექტის შესახებ ჩემი მეგობრისგან შევიტყე. ჩვენ 2013 წლიდან დაარსებული გვქონდა კომპანია ეი პი ჯი და ვაწარმოებდით სოფლის მეურნეობის პროდუქტებს: კიტრს, პომიდორს, მწვანე სალათს, ბულგარულ წიწაკას, ბროკოლს და სხვ. ჩვენი ბიზნესის სეზონურობა პრობლემებს გვიქმნიდა მიწოდების მდგრადობის კუთხით, ხოლო სათბურის გასაკეთებლად საკმარისი ფინანსური რესურსი არ გაგვაჩნდა. ამიტომ გადავწყვიტეთ მონაწილეობა მიგვეღო პროექტში და დაფინანსების შემთხვევაში გაგვეკეთებინა სათბური, სადაც მოვიყვანდით აისბერგის ჯიშის მწვანე სალათს.
გრანტის მიღებამ მნიშვნელოვნად შეცვალა ჩვენი ბიზნესი, ახლა გვყავს მუდმივი კლიენტები, რომელთაც შეუფერხებლად ვაწვდით პროდუქციას წელიწადის ყველა დროს. ამჟამად წარმოებაში 3 მუდმივი და 10-მდე დროებითი თანამშრომელია დასაქმებული, მათ შორის 7 ქალბატონი. რომ არა ბიზნეს გრანტი მხოლოდ ჩვენი რესურსებით სათბურის გაკეთება დროში ძალიან  გაგვეწელებოდა.
ახალგაზრდებს, რომელებიც გეგმავენ საკუთარი ბიზნეს საქმიანობის დაწყებას ვურჩევდი, რომ დეტალურად დათვალონ ყველაფერი, დარწმუნდნენ მის მომგებიანობაში და მხოლოდ ამის შემდგომ დაიწყონ საქმიანობა.

Success Story – „ Production of agro products“.
"Youth Entrepreneurial Opportunities in Georgia," is a project of "Business Consulting Network Georgia", the Association of Young Economists of Georgia’s (AYEG) subsidiary’s. The project is funded by Estonian Foreign Ministry and the US State Department. Last year, the project had 14 business plans funded. Among them was project „ Production of agro products“
„I first learned about the project from my friend. In 2013, we established the company APG  and started production of  agricultural products: cucumber, tomatoes, green salad, pepper, broccoli and etc. Because of the sessional production of agro products our supply was not sustainable. We did not have the financial resources to make a greenhouse. So we decided to participate in the project and in case of funding make a greenhouse for green salad. Business grant significantly changed our business, now we can supply our customers with green salad all year. Currently we have 3 permanent and 10 temporary employees (among them 7 women).
I would advise young people who are planning to launch their own business to count properly all the details to ensure its profitability and only after that start it.”