წარმატების ისტორია - მონოქრომი
„ახალგაზრდების სამეწარმეო შესაძლებლობების მხარდაჭერა საქართველოში“ საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის შვილობილი კომპანიის „ბიზნეს საკონსულტაციო ქსელი საქართველო“-ს პროექტია, რომელიც ესტონეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ არის დაფინანსებული. გასულ წელს, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 14-მა ბიზნეს პროექტმა მოიპოვა დაფინანსება. მათ შორის იყო „მონოქრომი“
”საეა-ს საგრანტო კონკურსის შესახებ პირველად მეგობარმა მიამბო, რის შემდეგაც დაწვრილებით ინფორმაცია ვებ გვერდიდან  შევიტყვე. იმ პერიოდისთვის ფოტოსტუდიის პროექტი უკვე სრულად გვქონდა ჩამოყალიბებული და ფონდების მოძიებას ვცდილობდით. გამოცხადებული საგრანტო კონკურსი, წარმატების შემთხვევაში, დასახული მიზნების განხორციელების  საშუალებას გვაძლევდა და ამიტომ გადავწყვიტეთ მიგვეღო მონაწილეობა.
პროექტის ფარგლებში შევიძინეთ ფოტო სტუდიისთვის საჭირო ინვენტარი,  რეკვიზიტები და ტექნიკა. მომზადდა კომპანიის ბრენდ ბუქი, რის შემდეგაც ჩამოყალიბდა კომპანიის ვებ გვერდი და სტუდიის პროფილური გვერდები სოციალურ ქსელებში. ჩვენი პროექტი ამაყია იმ ახალგაზრდა და ნიჭიერ ადამინთა ჯგუფით რომელიც ახორციელებს მის კრეატიულ მართვას. ამჯერად კომპანიაში დასაქმებული არის 4 ადამიანი  მათ შორის 2 ქალი, ამასთან ერთად გვყავს შტატგარეშე თანამშრომლებიც, რომელთა ჩართულობა მოთხოვნილი პროექტის სპეციფიკაზეა  დამოკიდებული.  საეას ბიზნეს გრანტის გარეშე ამ პროექტისთვის საჭირო ფონდების მოძიება გაციელიბით რთული იქნებოდა და შესაძლოა წარუმატებელიც აღმოჩენილიყო.
ჩვენი აზრით საგრანტო პროეტები არის ბრწყინვალე შესაძლებლობა რათა შექმნა ან განავითარო საკუთარი პროექტი და მასში მონაწილეობას ვურჩევ ნებისმიერ ახალგაზრდას, რომელსაც აქვს კრეატიული იდეები.“

Success Story - Monokromi
"Youth Entrepreneurial Opportunities in Georgia," is a project of "Business Consulting Network Georgia", the Association of Young Economists of Georgia’s (AYEG) subsidiary’s. The project is funded by Estonian Foreign Ministry and the US State Department. Last year, the project had 14 business plans funded. Among them was the Monokromi.
“I first learn about the project from my friend and then I found out detailed information from the web-page of AYEG. At that time, our photographic project has been fully developed and we were trying to find investor. The grant competition was a great chance for us to realize our business idea. So we decided to participate in the project.
Within the project we purchased a photo studio equipment, requisites and technology. Company also prepared its brand book, and then formed its web and Facebook page.   I am proud of the young talented stuff which carries out about Monokromi every day. Now, company employs 4 people (including 2 women) and also have part time employees, their involvement in the process depends on the projects’ specifics. Without the AYEG’s business grant mobilization of the necessary fundsrequired for this project would be much more difficult.
In my opinion this project is the great opportunity to create or develop your business and I would advise young people to participate.”