საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციამ გამართა კვლევის ანგარიშის პრეზენტაცია
2016 წლის 21 აპრილს, საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციამ გამართა „საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ტერიტორიული ორგანოების საინფორმაციო-საკონსულტაციო სამსახურების სერვისების შეფასების“ კვლევის ანგარიშის პრეზენტაცია.
პრეზენტაციას ესწრებოდა სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სხვა დაინტერესებული პირები.
პრეზენტაციის ფარგლებში გაიმართა აქტიური დისკუსია სადაც მონაწილეებმა და პროექტის გუნდმა იმსჯელეს საკონსულტაციო სამსახურებისა და ექსტენციის სერვისის მომავალ განვითარებაზე. გარდა ამისა განხილული იყო სოფლის მეურნეობის პოლიტიკის და სოფლის განვითარების სხვადასხვა მნიშვნელოვანი დეტალები.
კვლევა განხორციელდა პროექტის „მცირე ფერმერული კოოპერატივების მწარმოებლურობის გაძლიერება იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმის რეგიონებში“ ფარგლებში.

AYEG held the presentation of research report
On 21st of April, 2016, Association of Young Economists of Georgia (AYEG) held the presentation of research report  “Assessment Study of services of the information and consulting service centers of the Ministry of Agriculture of Georgia“.
The meeting was attended by deputy Minister of Ministry of Agriculture of Georgia, representatives of MOA, NGOs and other stakeholders.
During the presentation, project team and invited representatives were actively involved in the discussion about the future development of consulting service centers and extension services. Also various important issues connected to agriculture and rural development were discussed.
The research was carried out in the scope of project „Enhancing Small Farmer’s Cooperatives’ Productivity in Imereti and Racha-Lechkhumi Region”.