ცვლილებები საეა-ს მენეჯმენტში
მაქვს პატივი გაცნობოთ რომ 2016 წლის 6 თებერვალს, საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციაში (საეა) გაიმართა საერთო კრება, სადაც მოხდა გამგეობის წევრების არჩევა.   ახლად არჩეული გამგეობის პირველ სხდომაზე, საეა-ს გამგეობის თავმჯდომარედ დაინიშნა ბატონი მიხეილ ადეიშვილი, ხოლო აღმასრულებელ დირექტორად ბატონი კახა დაუშვილი.
ბატონმა კახამ დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტი, ბაკალავრის ხარისხით (მაკროეკონომიკა). იგი უკვე ორი წელია მუშაობს საეა-ში პროექტების მენეჯერის თანამდებობაზე. მისმა ექსპერტულმა ცოდნამ, შრომისმოყვარეობამ და ერთგულებამ ჩვენი ასოციაციის მიმართ, ბატონი კახა გახადა ამ თანამდებობისათვის საუკეთესო კანდიდატი.
გამგეობისა და მენეჯმენტის ფარგლებში მომხდარი ცვლილებების მიუხედავად, ჩვენთვის უცვლელი რჩება ჩვენი ღირებულებები,  პარტნიორებთან ურთიერთობის ფასეულობები და მზად ვართ მოვახმაროთ ჩვენი დრო და ძალისხმევა პარტნიორ ორგანიზაციებთან წარმატებულ თანამშრომლობას. ჩვენი მიზანია განვამტკიცოთ არსებული კავშირები, ისევე როგორც დავაფუძნოთ ახალი ურთიერთობები გულწრფელ ნდობასა და ინტერესზე დაყრდნობით.
საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის მიზანია საზოგადოების ეკონომიკური განათლება, დემოკრატიის ხელშეწყობა და კერძო სექტორთან თანამშრომლობით, ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებაში წვლილის შეტანა. საეა არ დაიშურებს პროფესიონალიზმს, გამოცდილებასა და ძალისხმევას დასახული მიზნების მისაღწევად.

Changes in AYEG’s Management
We would like to take this opportunity to inform you that on February 6, 2016 there was held the General Assembly Meeting of the AYEG where the new members of the board were elected. The first meeting of new board of AYEG elected Mr. Mikheil Adeishvili as the Head of The board and Mr. Kakha Daushvili as the Executive Director of AYEG.
Mr. Kakha Daushvili has graduated from Tbilisi State University with the major in Macroeconomics and has been working at the AYEG as a project manager for two years. Providing positive changes throughout these 2 years, he has proven his expertise, diligence and loyalty to our association which made him the best candidate for the position.
Despite the changes within the board and the management, AYEG and its values remain unchanged in regards to the communication with the partner organizations. We are open to investing a quality time and initiative to keep successfully cooperating with our partners. Our goal is to solidify the existing relationships as well as build the new ones through the means of our genuine trust and interest.
The Association of Young Economists of Georgia (AYEG) is dedicated to supporting the development of the civil society, the promotion of democracy and the cooperation with partner organizations, institutions and private sector. Consequently, AYEG contributes all of its energy to the sustainable economic development of the country through the means of passion and professionalism while undergoing the changes within the management.