კვლევის შედეგების პრეზენტაცია
2014 წლის 18 დეკემებრს საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის მიერ ჩატარებული ”ქალთა ეკონომიკური შესაძლებლობები და გამოწვევები” სამაგიდე კვლევის და ”სოფლად მცხოვრებ ქალთა ეკონომიკური საჭიროებები” რაოდენობრივი და თვისებრივი კვლევების შედეგების პრეზენტაცია გაიმართა.
სამაგიდე კვლევა მიზნად ისახავდა ქალთა ეკონომიკური მდგომარეობის  შეფასებას და სამეწარმეო შესაძლებლობების გამოვლენას. ძირითადი აქცენტი გაკეთდა სოფლად მცხოვრები ქალების წინაშე მდგარი გამოწვევების  იდენტიფიკაციაზე, ასევე რეკომენდაციების შემუშავებაზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს უშუალოდ მათ ეკონომიკურ გაძლიერბას. ხოლო, რაოდენობრივი და თვისებრივი კვლევების ანგარიში წარმოადგენს გაერთიანებულ ანალიზს, რომელიც ასახავს ქალთა ეკონომიკური მდგომარეობას და სამეწარმეო შესაძლებლობებს სოფლად შემდეგ რეგიონებში:  კახეთი, იმერეთი, სამცხე-ჯავახეთი, და მცხეთა-თიანეთი.
პრეზენტაციაზე ასევე წარდგენილი იქნება პროექტის ფარგლებში შემუშავებული სახელმძღვანელო „ქალი ბიზნესში“, რომელიც გამიზნულია ქალებისთვის, რომლებიც არიან როგორც მოქმედი მეწარმეები, ასევე ბიზნესის დაწყების მსურველთათვის.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენს საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, პოლიტიკური პარტიების, აკადემიური წრეებისა და მედიის წარმომადგენლები.
კვლევები განხორციელდა საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის მიერ, ამერიკის შეერთებული შტატების განვითარების სააგენტოს (USAID) და ქალთა საინფორმაციო ცენტრის (WIC) მხარდაჭერით პროექტის ”ქალები, როგორც აქტორები ცვლილებებისა და გაძლიერებისთვის” ფარგლებში.

The presentation of the survey results
On the 18th of December was held the presentation of the desk-research report “Women’s Economic Opportunities and Challenges” and quantitative and qualitative survey results “Economic needs of the women living in the rural areas” implemented by the Association of Young Economists of Georgia.
The desk research aimed to evaluate the economic state of women and reveal their entrepreneurial opportunities. The basic emphasis was made on identification of the challenges faced by the women residing in rural areas, also, developing recommendations which will promote economical empowerment of women. The consolidated analysis of quantitative and qualitative researches represents women’s economical state and entrepreneurial opportunities in rural areas of the following regions: Kakheti, Imereti, Samtskhe-Javakheti and Mtskheta-Mtianeti.
Also at the presentation was introduced the guidebook “Woman in Business” prepared by the AYEG in the scopes of the project. The guidebook was elaborated for women entrepreneurs and also the women who want to start a business.
The representatives of the legislative and executive government, international and non-governmental organizations, political parties, and the media attended the presentation.
The survey has been implemented by the Association of Young Economists of Georgia with the support of United States Agency for International Development (USAID) and Women’s Information Center (WIC) in the framework of the Program “Women as Agents for Change and Empowerment”.