შეხვედრა ქალაქ ახალციხის მერიაში პროგრამული ბიუჯეტის დაგეგმვის მიზნით
2014 წლის 22 სექტემბერს საქართველოს ახალგაზრდა ეკონომისტთა ასოციაციის ორგანიზებით გაიმართა შეხვედრა პროექტის „მოქალაქეთა თანამონაწილეობა პროგრამული ბიუჯეტირების პროცესში მუნიციპალურ დონეზე“ ფარგლებში ქ. ახალციხის მერიაში.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ერთის მხრივ თვითმმართველობის წარმომადგენლები: ქ. ახალციხის მერი და საკრებულოს თავჯდომარე, და მეორეს მხრივ პროგრამის ბენეფიციარები: ბაგა-ბაღების გაერთიანების ხელმძღვანელი, ბაგა-ბაღების მენეჯერები, აღმზრდელები და მშობლები.
საეა-ს თანამშრომლების ხელშეწყობით შეხვედრაზე განხილულ იქნა 2015 წლის ბაგა-ბაღების ბიუჯეტი. პროგრამის ბენეფიციარებმა - საბავშვო ბაღების მენეჯერებმა თვითმმართველობის წარმომადგენლებს გააცნეს ქალაქის 8 საბავშვო ბაღი საჭიროებები და შედეგად გამოკვეთილი პროგრამული ბიუჯეტის პრიორიტეტები დღის წესრიგში დააყენს.

The meeting in the Akhaltsikhe City Hall for planning program budget
On the 22nd of September Association of Young Economists of Georgia (AYEG) conducted the meeting in  Akhaltsikhe city hall in the scopes of the projects “Citizens’ empowerment for accountability and participation in program budgeting process on municipal level”.  The meeting was attended by representatives of the local self-government: City Mayor and the Council Chairman; and program beneficiaries: the Head of the Kindergarten’s Association, the managers of the kindergartens and parents participated in the meeting.
The 2015 program budget was discussed at the meeting through the facilitation of the AYEG project staff. The program beneficiaries – the managers of the kindergartens presented the needs of the 8 city kindergarten to the representatives of the local government and as a result set the identified key priorities of the planned program budget on the agenda.